KONST / Litografier / Färglitografi 13987511
nr 1398 7511
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, HC-upplaga (hors de commerce). Signerad. Bladets mått: 31x50cm, oramat löst blad
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 24 maj 2021
kl 20:32:03
19/5 18:46:13
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman